Přihlaste se k odběru Newslettru, bez registrace. Ať Vám neuniknou novinky či slevy!

Jak si užít podzim

Podzim je krásným ročním obdobím, ale také obdobím, kdy se můžeme potýkat s různými zdravotními výzvami. Ale nebojte se, máme pro vás několik tipů, jak si užít podzim naplno a zároveň se starat o své zdraví.

Strava je základ, to už víme. A na podzim je důležitá strava plná vitamínů a minerálů. Podzim je sezónou bohatou na čerstvé ovoce a zeleninu. Vyzkoušejte tedy různé druhy dýní, jablek, brokolice a špenátu. Tyto potraviny jsou plné vitaminů a minerálů, které posílí vaši imunitu a dodají energii. Není na škodu tělu trochu pomoct a pořídit i doplňky stravy na posílení imunity. Základem je samozřejmě vitamín C a také magnesium.

Pijte dostatek vody. I když teploty klesají, je stále důležité udržovat se hydratovanými. Voda je základem našeho zdraví a má klíčový vliv na správnou funkci imunitního systému.

I na podzim a v zimě je důležitá fyzická aktivita, proto na ni nezapomínejte. I když se ráno stává chladnějším a tma přichází dříve, nezapomínejte na pravidelný pohyb. Chození, jízda na kole nebo jóga mohou být skvělými způsoby, jak si udržet svou kondici a zlepšit náladu. Pohyb přispívá k lepší psychické pohodě, která při méně slunečních paprsků může být ohrožena.

Podzim je předzvěst zimních sportů. Pokud máte rádi zimní radovánky, jako je lyžování, běžky nebo snowboarding, podzim je skvělým časem začít se připravovat. Vhodná výstroj a trénink vám pomohou vyhnout se zraněním a užít si zimních radovánek naplno.

Spánek a zase ten spánek. Krátké dny mohou ovlivnit naše spánkové vzorce. Snažte se však dodržovat pravidelný spánek a ujistit se, že budete mít dostatek odpočinku. Kvalitní spánek je klíčem k dobrému zdraví.

jpeg  (13)_

Chraňte se před chladem. S nástupem chladnějšího počasí buďte připraveni. Noste teplé oblečení a nezapomínejte na šály, rukavice a čepice. Chlad může oslabit imunitní systém, a proto je důležité se před ním chránit. Spousta lidí toto období podcení. Na druhou stranu musíme zmínit i otužování, které je taktéž důležité pro naši imunitu. Můžete začít s chladnější sprchou každý den nebo si třeba obléci o jednu vrstvu oblečení méně. Neřiďte se trendy, ale co vám vyhovuje a na co je vaše tělo zvyklé, i proto zmiňujeme dva protichůdné tipy.

Stresový management. Podzim může být hektickým obdobím, proto si dejte pozor na stres. Vánoce klepou na dveře, a to znamená jediné stres v práci i doma. Zkuste nějaké relaxační techniky, jako je meditace nebo jóga, mohou pomoci udržet vaši mysl v rovnováze. Pomoct vám může i journaling, kde si můžete zapisovat své myšlenky či za co jste každý den vděční. 

Sociální kontakt. I když jsou dny krátké a méně slunečné, neztrácejte spojení s přáteli a rodinou. Setkávání se s nimi a udržování sociálního kontaktu může pozitivně ovlivnit vaši náladu.

Změna šatníku. Ano, je to tak s podzimem se mění i celý šatník. Na řadu přicházejí svetry, bundy, šátky, čepice, kozačky a další super kousky, které na vás vždy trpělivě čekají v šatníku.

Nalaďte se na podzimní náladu. Podzim má své jedinečné kouzlo. Užijte si jeho barevné listí, procházky v přírodě, dlouhé večery s horkým čajem, dobrou knížkou či filmem. Může to být čas pro vás i pro reflexi.

Nezapomeňte, že zdraví je vaším nejcennějším statkem, a péče o něj by měla být prioritou. S těmito tipy můžete podzim vítat s úsměvem a dobrou náladou, zatímco pečujete o své tělo a mysl.

 

Přejeme vám krásný podzim plný zdraví a pohody!

Tým Design Ali